苏州吴江区美甲培训

苏州美甲美睫培训学校

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Winners and Losers

FOOTBALL
苏州美甲美睫培训学校

BFL

SENIORS

Reigning premier Darley the first to defeat Lake Wendouree for the season

Darley 13.14 (92) d Lake Wendouree 12.17 (89)

Melton 15.12 (102) d Sebastopol 10.10 (70)

Redan 14.5 (89) d North Ballarat City 8.15 (63)

Bacchus Marsh 22.17 (149) d Melton South 22.17 (149)

Sunbury 16.11 (107) d Ballarat 9.10 (64)

RESERVES

Darley 11.11 (77) d Lake Wendouree 10.9 (69)

Bacchus Marsh 18.15 (123) d Melton South 3.5 (23)

Sunbury 22.14 (146) d Ballarat 2.2 (14)

Melton 7.6 (48) d Sebastopol 5.11 (41)

Redan 22.18 (150) d North Ballarat City 1.1 (7)

UNDER-18.5

Darley 11.6 (72) d Lake Wendouree 6.5 (41)

Bacchus Marsh 9.14 (68) d Melton South 9.8 (62)

Sunbury 12.12 (84) d Ballarat 2.6 (18)

Melton 19.17 (131) d Sebastopol 1.2 (8)

Redan 4.10 (34) d North Ballarat City 3.9 (27)

CENTRAL HIGHLANDS

SENIORS

Bungaree 30.23 (203) d Smythesdale 4.1 (25)

Creswick 6.11 (47) d Dunnstown 1.7 (13)

Beaufort 12.20 (92) d Hepburn 10.14 (74)

Buninyong 12.10 (82) d Gordon 8.14 (62)

Ballan 19.14 (128) d Rokewood-Corindhap 7.12 (54)

Clunes 14.17 (101) d Carngham Linton 8.7 (55)

Waubra 15.11 (101) d Learmonth 7.5 (47)

Daylesford 21.22 (148) d Skipton 6.6 (42)

Springbank 18.10 (118) d Newlyn 6.5 (41)

RESERVES

Bungaree 25.16 (166) d Smythesdale 3.2 (20)

Creswick 10.9 (69) d Dunnstown 4.2 (26)

Hepburn 9.6 (60) d Beaufort 8.4 (52)

Buninyong 13.6 (84) d Gordon 4.3 (27)

Rokewood-Corindhap 10.10 (70) d Ballan 9.8 (62)

Clunes 6.8 (44) d Carngham Linton 6.4 (40)

Waubra 7.8 (50) d Learmonth 5.1 (31)

Daylesford 13.16 (94) d Skipton 3.5 (23)

Springbank 11.11 (77) d Newlyn 5.3 (33)

UNDER-18

Dunnstown 5.1 (31) d Creswick 4.4 (28)

Hepburn 7.9 (51) d Beaufort 6.3 (39)

Buninyong 19.11 (125) d Gordon 2.2 (14)

Ballan 23.21 (159) d Rokewood-Corindhap 0.0 (0)

Clunes 8.5 (53) d Carngham Linton 2.5 (17)

Waubra 13.14 (92) d Learmonth 2.4 (16)

Springbank 9.11 (65) d Newlyn 3.4 (22)

UNDER-15

Dunnstown 7.8 (50) d Creswick 4.9 (33)

Hepburn 16.7 (103) d Beaufort 3.5 (23)

Buninyong 11.11 (77) d Gordon 2.3 (15)

Ballan 11.9 (75) d Rokewood-Corindhap 1.3 (9)

Carngham Linton 4.4 (28) d Clunes 3.5 (23)

Learmonth 17.11 (113) d Waubra 0.1 (1)

Newlyn 10.10 (70) d Springbank 4.2 (26)

Bungaree 4.6 (30) drew with Smythesdale 4.6 (30)

Skipton 7.3 (45) d Daylesford 6.5 (41)

MCDFNL

SENIORS

Navarre 24.13 (157) d Avoca 9.3 (57)

Campbells Creek 10.17 (77) d Trentham 11.10 (76)

Dunolly 17.11 (113) d Lexton 11.13 (79)

Talbot 16.7 (103) d Harcourt 5.13 (43)

Royal Park 14.7 (91) d Natte Bealiba 6.4 (40)

Newstead 28.12 (180) d Maldon 6.8 (44)

RESERVES

Navarre 25.13 (163) d Avoca 0.2 (2)

Trentham 9.14 (68) d Campbells Creek 1.4 (10)

Lexton 19.11 (125) d Dunolly 3.6 (24)

Harcourt 6.8 (44) d Talbot 4.6 (30)

Royal Park 16.13 (109) d Natte Bealiba 5.9 (39)

UNDER-17.5

Navarre 4.10 (34) d Avoca 3.7 (25)

Trentham 14.12 (96) d Campbells Creek 0.0 (0)

Natte Bealiba 12.15 (87) d Royal Park 3.6 (24)

UNDER-14.5

Navarre 6.5 (41) d Avoca 5.7 (37)

Campbell’s Creek 8.8 (56) d Trentham 2.3 (15)

Lexton 20.11 (131) d Dunolly 1.1 (7)

Newstead 18.11 (119) d Maldon 0.3 (3)

UNDER-11.5

Campbell’s Creek 9.5 (59) d Trentham 6.3 (39)

Lexton 22.10 (142) d Dunolly 0.0 (0)

Maldon 6.8 (44) d Newstead 1.2 (8)

MININERA AND DISTRICT

SENIORS

Woorndoo-Mortlake 18.16 (124) d Great Western 14.16 (100)

SMW Rovers 7.10 (52) d Ararat Eagles 4.10 (34)

Tatyoon 14.8 (92) d Wickliffe-Lake Bolac 6.11 (47)

Hawkesdale-Macarthur 11.12 (78) d Lismore-Derrinallum 12.4 (76)

Penshurst 22.14 (146) d Glenthompson-Dunkeld 6.10 (46)

Moyston-Willaura 16.16 (112) d Caramut 16.13 (109)

RESERVES

Great Western 24.14 (158) d Woorndoo-Mortlake 5.2 (32)

SMW Rovers 24.22 (166) d Ararat Eagles 0.0 (0)

Tatyoon 9.5 (59) d Wickliffe-Lake Bolac 4.3 (27)

Hawkesdale-Macarthur 12.16 (88) d Lismore-Derrinallum 2.2 (14)

Penshurst 20.12 (132) d Glenthompson-Dunkeld 0.2 (2)

Caramut 17.18 (120) d Moyston-Willaura 1.2 (8)

UNDER-16.5

Ararat Eagles 6.5 (41) d Great Western 5.9 (39)

Moyston-Willaura 13.12 (90) d Tatyoon 1.0 (6)

Hawkesdale-Macarthur 11.13 (79) d Lismore-Derrinallum 5.7 (37)

Glenthompson-Dunkeld 7.4 (46) d Penshurst 4.9 (33)

TAC CUP

North Ballarat Rebels2.2 5.7 11.10 16.12 (108)

Murray Bushrangers2.2 5.4 9.7 12.9 (81)

GOALS –North Ballarat Rebels: Shepherd 3McCluggage 3McQueen 2Drew 2Beks 2Gow Harrison Wellings Scales.Murray Bushrangers: Tiziani 3Ratugolea 2Hemphill 2Pinnuck 2Brodie McMullan Donaghey

BEST –North Ballarat Rebels: McCluggageGowDrewWheelahanWellingsShepherd.Murray Bushrangers: TizianiLanglandsPinnuckRatugoleaPatonCousins

NETBALL

BFNL

A GRADE

Lake Wendouree 65 d Darley 36

Bacchus Marsh 56 d Melton South 32

Sunbury 55 d Ballarat 52

Melton 48 d Sebastopol 44

North Ballarat City 50 d Redan 39

B GRADE

Lake Wendouree 64 d Darley 26

Melton South 41 d Bacchus Marsh 35

Sunbury 70 d Ballarat 31

Melton 38 d Sebastopol 35

North Ballarat City 34 d Redan 33

C GRADE

Lake Wendouree 30 d Darley 20

Melton South 41 d Bacchus Marsh 29

Sunbury 37 d Ballarat 33

Melton 20 d Sebastopol 19

Redan 25 d North Ballarat City 20

D GRADE

Lake Wendouree 45 d Darley 23

Melton South 31 d Bacchus Marsh 22

Sunbury 24 d Ballarat 20

Melton 27 d Sebastopol 25

North Ballarat City 33 d Redan 25

19/UNDER

Lake Wendouree 38 d Darley 26

Melton South 35 d Bacchus Marsh 20

Ballarat 63 d Sunbury 17

Melton 49 d Sebastopol 17

CHNL

A GRADE

Beaufort 61 d Hepburn 42

Buninyong 62 d Gordon 35

Clunes 59 d Carngham 47

Dunnstown 69 d Creswick 37

Bungaree 68 d Smythesdale 20

Springbank 62 d Newlyn 35

Ballan 62 d Rokewood 22

Skipton 98 d Daylesford 28

Learmonth 67 d Waubra 28

B GRADE

Hepburn 38 d Beaufort 36

Buninyong 51 d Gordon 18

Clunes 34 d Carngham 22

Dunnstown 36 d Creswick 24

Bungaree 85 d Smythesdale 3

Springbank 39 d Newlyn 23

Ballan 33 d Rokewood 20

Skipton 38 d Daylesford 18

Learmonth 48 d Waubra 17

C GRADE

Beaufort 32 d Hepburn 30

Gordon 37 d Buninyong 31

Clunes 54 d Carngham 9

Dunnstown 40 d Creswick 16

Bungaree 64 d Smythesdale 12

Springbank 40 d Newlyn 16

Ballan 28 d Rokewood 27

Skipton 34 d Daylesford 16

Learmonth 44 d Waubra 8

17/UNDER

Beaufort 34 d Hepburn 15

Gordon 17 d Buninyong 14

Carngham 48 d Clunes 26

Dunnstown 31 d Creswick 13

Bungaree 49 d Smythesdale 7

Springbank drew with Newlyn 32-32

Rokewood 12 d Ballan 10

Skipton 27 d Daylesford 20

Learmonth 42 d Waubra 13

15/UNDER

Hepburn 70 d Beaufort 11

Buninyong 41 d Gordon 17

Clunes 24 d Carngham 17

Creswick 19 d Dunnstown 16

Bungaree 54 d Smythesdale 6

Newlyn 45 d Springbank 9

Rokewood 12 d Ballan 10

Daylesford 19 d Skipton 16

Learmonth 23 d Waubra 7

13/UNDER

Hepburn 53 d Beaufort 11

Buninyong 33 d Gordon 2

Clunes drew with Carngham 10-10

Creswick 35 d Dunnstown 10

Bungaree 36 d Smythesdale 16

Newlyn 26 d Springbank 5

Rokewood 24 d Ballan 8

Daylesford 30 d Skipton 5

Learmonth 17 d Waubra 5

MCDFNL

A GRADE

Navarre 60 d Avoca 41

Trentham 75 d Campbells Creek 10

Lexton 60 d Dunolly 30

Harcourt 73 d Talbot 19

Natte Bealiba 64 d Royal Park 25

Newstead 38 d Maldon 34

B GRADE

Avoca 40 d Navarre 32

Trentham 55 d Campbells Creek 16

Lexton 32 d Dunolly 27

Harcourt 49 d Talbot 14

Natte Bealiba 42 d Royal Park 17

Maldon 39 d Newstead 13

C GRADE

Navarre 38 d Avoca 20

Trentham 41 d Campbells Creek 24

Lexton 46 d Dunolly 14

Harcourt 61 d Talbot 14

Royal Park 28 d Natte Bealiba 27

Maldon 26 d Newstead 15

17/UNDER

Avoca 26 d Navarre 17

Trentham 28 d Campbells Creek 11

Harcourt 44 d Talbot 10

Natte Bealiba 38 d Royal Park 14

Newstead 21 d Maldon 14

15/UNDER

Maryborough Rovers 57 d Carisbrook 8

Avoca 40 d Navarre 16

Campbells Creek 20 d Trentham 15

Talbot 31 d Harcourt 11

Natte Bealiba 15 d Royal Park 14

Newstead 29 d Maldon 15

13/UNDER

Maryborough Rovers 44 d Carisbrook3

Avoca 85 d Navarre 1

Campbells Creek 20 d Trentham 8

Lexton 36 d Dunolly 4

Talbot 24 d Harcourt 18

Natte Bealiba 37 d Royal Park 2

Maldon 27 d Newstead 15

MDNL

A GRADE

SMW Rovers 59 d Ararat Eagles 56

Moyston Wilaura 61 d Caramut 20

Penshurst 39 d Glenthompson-Dunkeld 29

Woorndoo-Mortlake 85 d Great Western 27

Hawkesdale Macarthur 57 d Lismore Derrinallum 36

B GRADE

Ararat Eagles 35 d SMW Rovers 27

Moyston Wilaura 29 d Caramut 18

Glenthompson-Dunkeld 46 d Penshurst 20

Woorndoo-Mortlake 56 d Great Western 25

Hawkesdale Macarthur 45 d Lismore Derrinallum 21

C GRADE

Ararat Eagles 29 d SMW Rovers 9

Moyston Wilaura 28 d Caramut 17

Glenthompson-Dunkeld 40 d Penshurst 12

Woorndoo-Mortlake 35 d Great Western 15

Hawkesdale Macarthur 38 d Lismore Derrinallum 21

17/UNDER

Moyston Wilaura 50 d Caramut 16

Penshurst 43 d Glenthompson-Dunkeld 11

Woorndoo-Mortlake 53 d Great Western 14

15/UNDER

Moyston Wilaura 22 d Caramut 6

Glenthompson-Dunkeld 30 d Penshurst 21

Woorndoo-Mortlake 48 d Great Western 10

Hawkesdale Macarthur 43 d Lismore Derrinallum 10

13/UNDER

Moyston Wilaura 13 d Caramut 4

Penshurst 16 d Glenthompson-Dunkeld 15

Woorndoo-Mortlake 19 d Great Western 10

This story Administrator ready to work first appeared on 苏州美甲美睫培训学校.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.